فروش کتاب های کمک درسی وطن بوک

فروش کتاب‌های کمک درسی وطن بوک

بهترین کتاب ریاضی کنکور کدام است؟

ارسال توسط : مدیر سایت / 77 روز پیش منتشر شده است /
بهترین کتاب ریاضی کنکور کدام است؟
کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی برای تصمیم آینده است و از آن جا که در این دوره زمان بیش از هر چیزی اهمیت دارد،

انتخاب منابع مناسب بسیار مهم است. احتمالا بسیاری از شما تجربه صرف وقت بسیار روی منابع اشتباه را داشته‌اید. بنابراین برای جلوگیری از این موضوع بهتر است برای دروس اصلی به خصوص ریاضی منابع درست را بشناسید. در این مقاله به بررسی بهترین کتاب ریاضی کنکور می‌پردازیم تا علاوه بر آشنایی با هر منبع، ویژگی‌ها و نکات مثبت و منفی آن‌ها را نیز به شما معرفی کنیم.

بهترین منابع ریاضی کنکور برای رشته تجربی

در ابتدا باید درنظر داشته باشید که یکی از مواردی که برای تعیین بهترین کتاب ریاضی کنکور اهمیت دارد، سطح‌بندی است. بنابراین برای انتخاب و خرید کتاب کنکور مناسب به این مورد توجه داشته باشید. در ادامه بهترین کتاب های ریاضی کنکور برای رشته تجربی را خواهید شناخت:

1. ریاضی جامع خیلی سبز کنکور تجربی

خیلی سبز یکی از انتشارات‌های معروف در بین افراد کنکوری است که کتاب‌های بسیار مفید و جامعی را منتشر کرده است. این انتشارات یک کتاب 2 جلدی با نام ریاضی جامع خیلی سبز منتشر کرده که برای دانش آموزان با سطح پایین تری در ریاضی نیز بسیار مفید است. جلد اول این کتاب شامل درسنامه و تست است که سطح این تست‌ها پایین و متوسط و از آسان به سخت چیده شده است؛  در جلد دوم پاسخنامه قرارداده شده که می‌توان گفت یک کتاب کامل است و روند آموزشی مطلوبی دارد. علاوه بر این، اگر می‌خواهید یک کتاب جامع و مناسب برای جمع‌بندی ریاضی خود داشته باشید، کتاب جمع‌بندی ریاضی این انتشارات که به صورت تک جلدی منتشر شده نیز بسیار مناسب است. این کتاب را می‌توانید از این لینک خریداری نمایید.

2. ریاضی جامع مهر و ماه

ریاضی جامع مهر و ماه یکی دیگر از مواردی است که می‌توان به عنوان بهترین کتاب ریاضی کنکور نام برد. این کتاب از نظر چیدمان آموزشی بسیار خوب عمل کرده و به نسبت خیلی سبز سطح بالاتری در تست‌های خود دارد. این کتاب نیز شامل دو جلد است که مانند خیلی سبز در جلد اول درسنامه و تست، و در جلد دوم پاسخنامه را قرار داده است. تست‌ها در این کتاب با عنوان تست های45%، تست‌های 75%، تست‌های 85% و تست‌های 100% تعیین شده‌اند که میزان دشواری آن‌ها را تعیین می‌کنند.

3. جمع بندی ریاضی تجربی CBC مبتکران

این کتاب یک کتاب بسیار جامع برای ریاضی کنکوراست و CBC که به معنای Complete Blood Count یا آزمایش کامل خون است به دلیل این است که این کتاب به چکاپ نهایی داوطلبان کنکور رشته تجربی در درس ریاضی می‌پردازد و که جز بهترین کتاب ریاضی کنکور قراردارد. رسالت این کتاب علاوه‌بر ارائه ایرادهای داوطلبان پس از چکاپ، به ارائه راهکارهایی کامل جهت رفع نواقصی که در سواد دانش‌آموزان وجود دارد نیز می‌پردازد. از این رو واژه CBC به زعم مولف عبارت Conquer Block Chain بوده که ترجمه تحت‌الفظی آن «بلوک‌های زنجیره‌ای کنکور» بیان می‌شود. شما می‌توانید با خرید این کتاب به عنوان ابزار جمع‌بندی و یا برای مرور و تکرار مباحث کلی استفاده کنید. شما می‌توانید کتاب جمع بندی ریاضی رشته تجربی CBC مبتکران را از اینجا خریداری نمایید.

4. ریاضی میکروطلایی جامع گاج کنکور تجربی

یکی از کتاب‌هایی که گاج برای درس ریاضی چاپ کرده و بسیار مفید است، این کتاب است. این کتاب به صورت تک جلدی منتشر شده و شامل دو بخش می‌شود. بخش اول شامل تست‌های مختلف به همراه پاسخنامه بوده و بخش دوم درسنامه است. به همین دلیل می‌توان گفت کتاب جامع و مناسبی برای ریاضی کنکور است.

5. ریاضی جامع IQ کنکور تجربی

این کتاب شامل دو جلد است که جلد اول آن دربردارنده‌ مطالب ریاضیات دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌ تجربی است. از ویژگی‌های این کتاب چینش مطالب به‌صورت مبحث به مبحث بوده و می‌توان گفت برتری ویژه‌ این کتاب با سایر کتاب‌های موجود در بازار بانک جامع و پربار از تست‌های دشوار در آن است. این کتاب یک پاسخنامه کامل نیز دارد که به داوطلبان کمک بسیاری می‌کند. همچنین جلد دوم این کتاب به درس‌نامه و نکات آموزشی پرداخته است. این کتاب برای دانش آموزانی با سطح متوسط به بالا بسیار مفید است و یکی از بهترین کتاب ریاضی کنکور به حساب می‌آید.

6. جمع بندی و پیش بینی کل ریاضی کنکور دوپینگ راه اندیشه

می توان گفت یکی از بهترین کتاب‌های ریاضی که به عنوان منبع کنکور برای داوطلبان مناسب است،کتاب ریاضی راه اندیشه است. این کتاب مناسب ماه‌های پایانی کنکور است و دارای درسنامه خلاصه و تست‌های مختلف است که برای مرور ریاضی بسیار مفید و مناسب است. در این کتاب که مبحث به مبحث است، درسنامه، تست‌ها و سپس پاسخنامه در پایان هر فصل قرار دارد. لحن کتاب بسیار صمیمی است و باعث می‌شود خستگی برای شما معنی نداشته باشد.

7. ریاضی پایه به پایه نشر الگو

در ابتدا می‌توان گفت تفاوت بزرگ این کتاب با موارد مشابه در جداگونه بودن مباحث هر پایه است؛ بدین معنی که برای هر پایه از دهم تا دوازدهم یک کتاب جداگونه وجود دارد که دارای تست‌های سطح بالایی است. بنابراین اگر در ماه‌های نزدیک به کنکور هستید ممکن است این کتاب برای شما مناسب نباشد.

8. ریاضی جامع و موج آزمون نشر الگو

انتشارات نشر الگو برای افرادی که به دنبال یک کتاب جامع هستند، این کتاب را منتشر کرده است که آزمون محور بوده و تست‌های سطح بالا و درسنامه مناسب آن باعث شده کنکوری‌های بسیاری آن را به عنوان بهترین منبع ریاضی کنکور تجربی در نظر بگیرند. این کتاب برای هفته‌های آخر منتهی به کنکور بسیار مناسب است و برای جمع‌بندی ریاضیات به شما کمک می‌کند.

بهترین منابع ریاضی کنکور برای رشته ریاضی

همان‌طور که به خوبی آگاه هستید، منابع کنکور نقش بسیار تاثیرگذاری در موفقیت شما خواهند داشت. البته هنگام خرید کتاب کنکور توجه داشته باشید که هرگز نمی توان گفت به طور مطلق و برای همه افراد یک منبع مناسب باشد، بلکه هر کتاب بسته به سطح پایه شما، میزان زمانی که دارید و ... متفاوت است. بنابراین پیش از هرچیز بهتر است به معرفی چند منبع مفید برای ریاضی بپردازیم تا شما بتوانید تصمیم نهایی را با اطمینان کامل بگیرید.

1. کتاب حسابان خیلی سبز

این کتاب بهترین کتاب ریاضی کنکور و حسابان است که با رویکردی کاملا کنکوری به همراه یک درسنامه کامل اما خلاصه و تست‌های فراوان کمک بسیاری به شما خواهد کرد. این کتاب تمامی مباحث ریاضی دهم، حسابان یازدهم و دوازدهم ( بجز مباحث مجمومه ها، شمارش و آمار و احتمال که درکتاب گسسته بررسی شده است) را در خود جای داده است. این کتاب در دو جلد منتشر شده که جلد اول شامل درسنامه وتست و جلد دوم پاسخنامه آن است. روند این کتاب از ساده به سخت است و چینش مناسب آن به همراه پوشش دادن تست‌های آزمون قلمچی به شما در جمع‌بندی ریاضی کمک می‌کند.

2. کتاب ریاضی و حسابان نشر الگو

این کتاب یکی از بهترین منابع برای ریاضیات کنکور است. این کتاب شامل تمامی مباحث مورد نیاز شما برای آمادگی کنکور است و به صورت یک کتاب دو جلدی که در جلد اول درسنامه، تست‌های دست گرمی، آزمون‌ها و پاسخنامه کلیدی، و در جلد دوم پاسخنامه تشریحی قرار دارد. جلد اول آن با 620 صفحه متشکل از حدود 400 تست دست گرمی و 2430 تست جامع است. در نهایت می‌توان گفت اگر بخواهید به عنوان اولین منبع تستی که شامل درسنامه‌های کاربردی هم باشد، از کتاب جامع ریاضی + موج آزمون ریاضی الگو استفاده کنید، حجم کتاب قابل قبول است.

3. کتاب حسابان جامع کنکور IQ گاج

اگر به دنبال یک کتاب با فضای کاملا کنکوری و تستی هستید، این کتاب همان چیزی است که شما می‌خواهید. این کتاب شامل درسنامه، سوالات تستی و پاسخنامه تشریحی آنها است که تمامی این مطالب در یک جلد با حجم کم و در 704 صفحه گردآوری شده‌اند. در این کتاب هر فصل شامل تعدادیدرس است که ابتدا درسنامه و سپس تست‌های مرتبط با آن قرار دارد. از ویژگی‌های مثبت این کتاب داشتن پاسخنامه درخود آن است که در انتهای کتاب قرارداده شده است.

4. کتاب حسابان کامل میکروطلایی گاج

این کتاب به گونه‌ای آماده شده که بتواند تمامی نیازهای یک دانش آموز کنکوری را برطرف کند بنابراین یکی از بهترین منابع کتاب کنکور برای رشته ریاضی در دروس ریاضی، حسابان 1 و حسابان 2 است. یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب بانک تست جامع در هر مبحث درسی است که برای مرور و حتی تثبیت دروس بسیار حائز اهمیت است. تمامی سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور رشته‌های ریاضی و تجربی از سال ۱۳۸۵ تاکنون که با موضوعات مطرح شده کتب درسی مطابقت داشته در این کتاب قرار گرفته است. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این کتاب قرار گرفتن درسنامه، خلاصه چکیده درس در هر بخش است تا شما بتوانید با مطالعه نکات کلیدی و راه‌های میانبرسوالات ریاضی خود را پاسخ دهید.

5. حسابان و ریاضیات پایه جامع کنکور منتشران

بهترین کتاب کنکور ریاضی از انتشارات منتشران است که کاملا تستی و با حال هوای کنکوری آغاز می‌شود. درسنامه‌های این کتاب در خلال پاسخنامه قرار گرفته‌اند و در مجموع 12 فصل موضوعی از کل مطالبی که برای کنکور نیاز به مطالعه دارید در آن قرار دارد. در نهایت باید گفت اگر در حسابان و ریاضی پایه مرتبط با آن سطح بالایی ندارید و یا وقت را از دست داده اید این کتاب می‌تواند به شما کند تا پیشرفت کنید و از ناامیدی خارج شوید. رعایت سطح کنکور و چارچوب کتاب درسی، درسنامه‌های خلاصه و جمع و جور، تعداد تست تقریبا کم و مناسب برای زمان محدود، از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب است.

6. کتاب ریاضیات پایه و حسابان جامع کنکور مهروماه

اگر به دنبال یک کتاب جمع و جور و مناسب برای ماه‌های پایانی منتهی به کنکور هستید، این کتاب می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. کتاب ریاضیات پایه و حسابان جامع کنکور مهروماه شامل یک کتاب تک جلدی است که شامل درسنامه مختصر، تست‌های طبقه‌بندی شده و پاسخ تشریحی آنها است که به شما در موفقیت کمک بسیاری خواهد کرد.

این کتاب دارای 18 فصل موضوعی و شامل تمامی مطالب کتاب ریاضی دهم، حسابان یازدهم و دوازدهم است. البته تابع، مثلثات و حد و پیوستگی در دو بخش دهم- یازدهم و دوازدهم قرار گرفته‌اند.

بهترین منابع ریاضی کنکور برای رشته انسانی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند در رشته انسانی ریاضیات اهمیت چندانی ندارد؛ این در حالی است که به دلیل همین تصور اشتباه پاسخ درست به حتی یک یا دو تست ریاضیات تاثیر بسزایی در نتیجه کنکور شما خواهد داشت. در ادامه به چند کتاب مناسب برای دانش آموزان انسانی می‌پردازیم تا به شما در رسیدن به بهترین نتیجه دلخواه خودتان کمک کنیم.

1. ریاضی و آمار جامع کنکور انسانی منتشران

یکی از کتاب‌های مناسب برای داوطلبان انسانی این کتاب است. در ابتدا درس نامه جامع و کامل از کل ریاضی و آمار کنکور دهم و یازدهم و دوازدهم ارائه شده است و سپس سوالات استاندارد و تالیفی سازمان سنجش با سطح‌بندی آورده شده است. شما می‌توانید کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور انسانی منتشران را از وبسایت وطن بوک تهیه کنید.

2. ریاضی و آمار جامع مشاوران آموزش

این کتاب بیشتر برای دانش آموزان ضعیف مناسب است زیرا مطالب را از صفر و به طور کامل توضیح داده است. این کتاب شامل سه بخش درسنامه، تستو پاسخنامه تشریحی است و یک پیشنهاد مناسب برای افرادی است که زمان کمی را به این درس اختصاص می‌دهند.

3. ریاضی و آمار جامع خیلی سبز

این کتاب بسیار جامع و کامل است و سطح آن بالاتر از کتاب ریاضی مشاوران است. این کتاب نیز شامل سه بخش درسنامه، تست و پاسخنامه است و حدود 1700 تست دارد. پاسخنامه این کتاب به صورت جامع و کامل پاسخ سوالات را توضیح داده‌است و به خوبی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود

جمع‌بندی

کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر فردی است و بهتر است تمرکز زیادی بر انتخاب منابع مناسب برای هر درس بگذارید. در این مقاله به طور کامل به بررسی بهترین کتاب ریاضی کنکور برای رشته تجربی، ریاضی و انسانی پرداختیم. نظر شما چیست؟ آیا تجربه‌ استفاده از هریک ازین کتاب‌ها را داشته‌اید؟ چه کتاب‌هایی را به این لیست اضافه می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

آدرس:تهران میدان انقلاب، خیابان انقلاب، بازار بزرگ کتاب، طبقه زیر همکف، پلاک 23

طراحی و پیاده‌سازی فروشگاه اینترنتی توسط مهندسین ستایش