فیلتر

کتاب کمک درسی سوم دبستان

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کتاب کمک درسی سوم دبستانهیچ محصولی یافت نشددر گذشته بسیاری از دانش آموزان و اولیای آن‌ها تصور می‌کردند که دانش آموزان در دوران دبستان، خصوصا در پایه‌های اول، دوم و سوم نیازی به کتب کمک درسی ندارند. البته این موضوع برای گذشته تا حدودی صادق بود، زیرا دروس آسان‌تر و رقابت در این دوره کمتر بود.

در سال‌های اخیر و مخصوصا با تغییر کتاب‌های درسی، دانش آموزان از پایه سوم نیاز به کتاب‌های کمکی هستند. به همین دلیل بسیاری از والدین به دنبالر خرید کتاب کمک درسی سوم برای فرزندان خود هستند. در این مقاله به معرفی برخی از بهترین کتاب‌های کمک درسی در این پایه می‌پردازیم.

چرا در پایه سوم به کتاب کمک درسی احتیاج داریم؟

برخی از افراد همچنان معتقدند که کتاب درسی برای دانش آموزان سوم کافی است و نیازی به کتاب کمک درسی برای این دانش آموزان وجود ندارد؛ برخی دیگر نیز تصور می‌کنند که کتاب‌های کمک درسی تنها برای دانش آموزان ضعیف است! بنابراین بهتر است بدانید که چرا فرزندان شما به خرید کتاب کمک درسی سوم احتیاج خواهند داشت.

 

کتاب‌های کمک درسی با توجه به هدف از خرید آن‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در روند درسی دانش آموزان داشته باشد. این کتاب‌ها می‌تواند به دانش آموزان ضعیف‌تر کمک کند تا دروس را به درستی یاد بگیرند و از این طریق درس‌های اصلی خود را تقویت کنند. در کنار آن، برخی از دانش آموزانی که از سطح متوسط و خوبی برخوردارند می‌توانند با خرید کتاب کمک درسی سوم دروس را به صورت عمیق‌تری بیاموزند. برخی دیگر از دانش آموزان در سطح بسیار بالایی قرار دارند و کتاب‌های کمک درسی به این دانش آموزان کمک می‌کند تا برای آزمون‌های مهم مانند تیزهوشان آماده شوند.

از طرفی خرید کتاب کمک درسی در پایه سوم اهمیت خاصی دارد، چرا که از این مقطع دروس به طور جدی آغاز شده و یک پایه قوی را برای مقاطع دیگر می‌سازند. بنابراین تمامی این دلایل موجب می‌شود که افراد زیادی به دنبال خرید کتاب‌های کمک درسی از سوم دبستان باشند.

آشنایی با کتاب‌های درسی پایه سوم

حال که برای خرید کتاب کمک درسی سوم تا حدودی قانع شدید، بهتر است بپرسید برای چه دروسی نیاز به خرید کتاب خواهد بود؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا یک آشنایی کلی با تمامی دروس ارائه شده برای دانش آموزان سوم دبستان داشته باشید. هر دانش آموز در پایه سوم باید دروس زیر را بگذراند:

  • آموزش قرآن؛
  • هدیه‌های آسمان؛
  • فارسی؛
  • نگارش فارسی؛
  • ریاضی؛
  • علوم تجربی؛
  • مطالعات اجتماعی؛

برخی از دروس مانند نگارش یا آموزش قرآن کمتر به کتاب کمک درسی سوم احتیاج دارند. بنابراین دانش آموزان می‌توانند با اکتفا به خود کتاب درسی موفقیت لازم را کسب کنند. با این وجود کتاب‌های جامعی برای دروس سوم تهیه شده است که دانش آموزان با خرید آن‌ها می‌توانند نکات مربوط به این درس‌ها را نیز یاد بگیرند.

برخی دیگر از دروس مانند ریاضی، علوم و ... جزء دروس بسیار مهم و پایه در مقطع سوم محسوب می‌شود و ممکن است اکتفا به کتاب درسی برای یادگیری اصولی مباحث کافی نباشد. اینجا است که نیاز به خرید کتاب کمک درسی سوم ایجاد می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از بهترین کتاب‌ها را برای این دروس به شما معرفی کنیم.

بهترین کتاب‌های کمک درسی سوم

حال که با جزئیات مربوط به کتاب‌های درسی سوم آشنا شدید، وقت آن است که به بررسی بهترین کتاب کمک درسی سوم برای هر درس بپردازیم.

  • کتاب کمک درسی ریاضی سوم

یکی از اصلی‌ترین دروس سوم دبستان، درس ریاضی است. کتاب‌های کمک درسی متعددی برای این درس کتاب نوشته‌اند. یکی از بهترین کتاب‌ها، کتاب سیر تا پیاز ریاضی سوم ابتدایی گاج است. این کتاب شامل یک درسنامه جامع، کاملا ساده و دقیق است که به دانش آموزان در درک مفاهیم و دروس مطابق با کتاب درسی کمک می‌کند. این کتاب تست‌های تألیفی، المپیادها و نمونه‌دولتی نیز دارد و به دانش آموزان کوشا کمک می‌کند تا سطح درسی خود را بالاتر ببرند.

یکی دیگر از کتاب‌های بسیارخوب برای درس ریاضی، کتاب ریاضی کلاغ سپید سوم از مجموعه کتاب‌های شاهکار است. این کتاب درسنامه خلاصه‌ای دارد و بیشتر دارای نمونه سوالات و تست‌های مختلف است.

  • کتاب کمک درسی علوم تجربی سوم

دومین درس مهم برای سوم، علوم تجربی است. خرید کتاب کمک درسی سوم برای درس علوم تجربی دشوار به‌نظر می‌رسد، زیرا کتاب‌های مختلفی برای این درس تهیه شده است. یکی از بهترین کتاب‌ها، کتاب کار و تمرین علوم سوم دبستان منتشران است. این کتاب دارای یک درسنامه خلاصه در هر درس و انواع سوالات تشریحی، تستی و ... است. این کتاب برای دانش آموزانی در تمامی سطوح مناسب است و در پایان کتاب سوالاتی با سطح بالاتر نیز تهیه شده که برای دانش آموزان پرتلاش مناسب است.

کتاب علوم خیلی سبز سوم یکی دیگر از کتاب‌های مناسب است. این کتاب یک درسنامه کاربردی برای در هر درس دارد و سوالات آن نیز به صورت طبقه‌بندی شده قرار گرفته است.

  • کتاب کمک درسی فارسی سوم

درس فارسی اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا زبان مادری و اصلی برای دانش آموزان است که باید آن را به درستی بیاموزند. یکی از کتاب‌هایی که برای یادگیری این درس کمک بسیاری می‌کند، کتاب فارسی سوم ابتدایی مدرسه غول‌ها از انتشارات نشر الگو است. این کتاب یک درسنامه بسیار کامل دارد که با مطالعه آن دروس به صورت عمیق بررسی می‌شوند. در نهایت نمونه سوالات تشریحی و امتحانی آن این یادگیری را تکمیل کرده و به کار خود پایان می‌دهد.

کتاب‌های کمک درسی دیگری نیز برای درس فارسی وجود دارند که می‌توانند بسیار خوب باشند. این کتاب‌ها شامل فارسی سوم دبستان شاهکار کلاغ سپید، آموزش و تمرین فارسی سوم رشادت مبتکران و آی کیو فارسی سوم برای تیزهوشان می‌شود.

کتاب‌های کمک درسی جامع دروس سوم

برخی از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای تهیه کتاب‌های جداگانه برای هریک از دروس دانش آموزان، خصوصا در مقاطع پایین‌تر، یک کتاب جامع تهیه کنند تا تمامی دروس را در بر بگیرد. خوشبختانه انتشارات‌های بسیار خوبی چنین کتاب‌هایی را به عنوان کتاب کمک درسی سوم دبستان منتشر کرده‌اند. در ادامه به تعدادی از بهترین کتاب‌های جامع اشاره می‌کنیم.

کتاب ماجراهای من و درسام جامع سوم دبستان خیلی سبز

اگر به دنبال یک کتاب جامع و مناسب برای دانش آموزان در سطح ضعیف و متوسط یا حتی خوب می‌گردید، این کتاب بهترین گزینه است. این کتاب به دانش آموزان کمک می‌کند تا برای آزمون‌های مدرسه آماده شده و دروس را به خوبی یاد بگیرند.

کتاب ای کیو EQ پرسمان جامع سوم گاج

این کتاب در میان کتاب‌های پرطرفدار به عنوان کتاب کمک درسی سوم مشخص شده است. در این کتاب درسنامه‌های کاربردی به همراه نکات مفید و سوالات استاندارد جمع‌آوری شده و برای دانش آموزن مناسب است. البته سطح این کتاب اندکی بالاتر از کتاب جامع منو درسام است.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی بهترین کتاب‌ها برای خرید به عنوان کتاب کمک درسی سوم پرداختیم. انتخاب کتاب کمک درسی مناسب بدون شک اهمیت بسیار زیادی در پیشرفت و یادگیری دانش آموزان دارد. از طرفی برخی از مادران ترجیح می‌دهند دروس مهم را با دانش آموزان خود تمرین کنند؛ این کتاب‌ها به آنان کمک می‌کنند تا نکات را به صورت صحیح به فرزند خود بیاموزند.

در صورتی که قصد خرید هر یک از این کتاب‌ها را داشته باشید، می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی سر بزنید. یکی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر فروش کتاب، وطن بوک است. این فروشگاه بسیاری از این کتاب‌ها را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد.