فیلتر

کتاب کمک درسی چهارم دبستان

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کتاب کمک درسی چهارم دبستانهیچ محصولی یافت نشدبسیاری از دانش آموزان هر ساله با رفتن به مقطع بالاتر با یک چالش مهم روبه‌رو می‌شوند، آن هم خرید کتاب درسی جدید است. در سال‌های اخیر با تغییر کتاب‌های درسی این موضوع بیش از پیش نیز ایجاد شده است و دانش آموزان و اولیا را درگیر خود کرده است.

دانش آموزانی که در مقطع چهارم تحصیل می‌کنند نیز از این قاعده مسثتنی نیستند. در این مطلب همراه ما باشید تا تمامی نکات را برای خرید کتاب کمک درسی چهارم به شما معرفی کرده و بهترین کتاب‌ها را برای این پایه شرح دهیم.

چرا به کتاب کمک درسی احتیاج داریم؟

پایه چهارم یکی از مقاطع بسیار مهم در دبستان به شمار می‌رود، زیرا دروس کم کم جدی می‌شوند و با کمی آینده‌نگری متوجه می‌شوید که برای موفقیت دانش آموزان جهت ورود به مدارس نمونه دولتی یا تیزهوشان، باید از پایه این آمادگی را برای آن‌ها ایجاد کنید.

این کتاب‌ها در سطوح مختلفی تشکیل شده است و هر سطح از کتاب‌های کمک درسی به عده‌ای ای دانش آموزان کمک می‌کند تا به هدف خود در دوران تحصیل دست یابند. بنابراین خرید کتاب کمک درسی چهارم برای دانش آموزان پرتلاش و باهوش موجب می‌شود تا بتوانند سطح درسی خود را بالاتر برده و برای مدارس تیزهوشان آمادگی لازم را کسب کنند. از طرفی استفاده ازکتاب‌های کمک درسی برای دانش آموزان متوسط موجب می‌شود تا این دانش آموزان بتوانند خود را در سطح دانش آموزان پر تلاش مدرسه قرار دهند.

دانش آموزان ضعیف‌تر نیز می‌توانند با خرید کتاب‌ کمک درسی روش دیگری را برای یادگیری دروس به‌کار ببرند تا روی نقطه ضعف‌های خود کار کرده و آن‌ها را به نقطه قوت تبدیل کنند.

گاهی از اوقات دانش آموزان نمی‌توانند ارتباط موثری با معلم خود برقرار کنند، یا از روند تدرس معلم خود رضایت کافی ندارند. به همین دلیل از مطالعه یک درس زده شده یا آن را کنار می‌گذارند. خرید کتاب کمک درسی چهارم برای این دانش آموزان به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند روش جدیدی را برای یادگیری دروس خود استفاده کنند. علاوه بر این انتخاب کتاب کمک درسی مناسب برای آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند با کمک والدین خود دروس را به شیوه بهتر بیاموزند.

تمامی این موضوعات موجب می‌شود که بسیاری از دانش آموزان در آغاز هر سال تحصیلی خرید کتاب‌های کمک درسی را در اولویت خود قرار دهد و از آن‌ها استفاده کنند.

بهترین کتاب‌های کمک درسی چهارم کدام‌اند؟

در ابتدا بهتر است بدانید که دروس در مقطع چهارم مانند دروس سوم هستند و از همان تعداد کتاب درسی تشکیل شده‌اند. برای این‌که بتوانید کتاب مناسبی خریداری کنید، بهتر است این کتاب‌ها را به صورت جداگانه برای هر درس به شما معرفی کنیم.

بهترین کتاب‌های کمک درسی چهارم برای درس ریاضی

درس ریاضی یکی از مهم‌ترین دروس مدرسه برای دانش آموزان چهارم است. به همین دلیل انتخاب کتاب کمک درسی برای آن اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از بهترین کتاب‌های کمک درسی ریاضی برای دانش آموزان پایه چهارم، کتاب از سیر تا پیاز ریاضی گاج است. همان‌طور که از نام این کتاب مشخص است، این کتاب بسیار جامع و کامل است و به دلیل داشتن نمونه سوالات استاندارد و مشخص یادگیری دانش آموزان را تثبیت می‌کند. این کتاب یک درسنامه جامع را نیز در بخش اول خود دارد که یادگیری ریاضی را برای دانش آموزان راحت‌تر می‌کند.

 یکی دیگر از کتاب‌های مناسب برای درس ریاضی، کتاب ریاضی چهارم ابتدایی شاهکار کلاغ سپید است. این کتاب دارای یک درسنامه کامل برای هر درس و سوالات تستی، چهار گزینه‌ای، درست و غلط، انتخاب کنید، جای خالی و پرسش‌های تشریحی و مفهومی است. بنابراین دانش آموزان می‌توانند درس خود را به روش‌های مختلف بیازمایند.

درصورتی که قصد دارید دانش آموز خود را برای آزمون‌های تیزهوشان آماده کنید، کتاب تیزهوشان ریاضی چهارم مهر و ماه یک گزینه بسیار مناسب است.

بهترین کتاب‌های کمک درسی چهارم برای درس علوم تجربی

درس علوم یکی دیگر از دروس مهمی است که برخی از دانش آموزان ممکن است با آن مشکلاتی داشته باشند. کتاب علوم چهارم دبستان کارآموز از انتشارات مهر و ماه یک درسنامۀ بسیار حرفه‌ای دارد که نکات مفیدی را نیز در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد. پس از پایان هر درس، پرسش‌هایی مطرح می‌شود که با یادگیری مباحث به راحتی می‌توان به آن‌ها پاسخ داد.

یکی دیگر از کتاب علوم ماجراهای منو درسام خیلی سبز است. این کتاب درسنامه کامل و بانک نمونه سوالات بسیار معتبری دارد که برای آماده کردن دانش آموزان برای آزمون‌های نیم‌سال اول و دوم مناسب است. این کتاب برای همه دانش آموزان در سطوح مختلف کارایی دارد.

علاوه بر این، کتاب آموزش و تمرین علوم چهارم ابتدایی رشادت مبتکران نیز برای تمامی دانش آموزان مناسب است و مباحث درسی را به صورت کاملا روان و با ارائه تمرین‌های استاندارد به دانش آموزان آموزش می‌دهد.

بهترین کتاب‌های کمک درسی چهارم برای درس فارسی

یکی دیگر از دروسی که دانش آموزان برای آن به دنبال کتاب کمک درسی می‌گردند، کتاب فارسی است. کتاب فارسی چهارم سرسی کارپوچینو که انتشارات گاج آن را تهیه کرده، یک کتاب جذاب به شمار می‌رود که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. درسنامه کامل آن به شکل مفصل مباحث واژه‌ها و تاریخ ادبیات را از زبان خود شاعران و نویسندگان روایت می‌کند که باعث ماندگار شدن آن‌ها در ذهن دانش آموزان می‌شود.

کتاب کار فارسی چهارم خیلی سبز نیز با هدف تقویت مهارت زبانی و قدرت تفکر دانش آموزان به چاپ رسیده است. این کتاب مفاهیم کلیدی و تمارین کتاب را به صورت ساده بیان می‌کند و به تقویت مهارت‌های املا، واژه‌آموزی، خوش‌نویسی و ... می‌پردازد.

علاوه بر این دو کتاب که معرفی شد، کتاب فارسی چهارم کلاغ سپید نیز در بین بهترین کتاب‌های فارسی برای کتاب کمک درسی چهارم قرار گرفته است. این کتاب از آموزش تصویری برای آموزش مفاهیم به دانش آموزان استفاده می‌کند.

بهترین کتاب‌های کمک درسی چهارم برای درس مطالعات اجتماعی

اگرچه بسیاری از افراد برای درس مطالعات اجتماعی کتاب کمک آموزشی تهیه نمی‌کنند، اما این درس نیز اهمیت زیادی دارد. برای این که دانش آموزان بتوانند در امتحانات مدرسه خود موفق شوند، مطالعه کتاب ماجراهای منو درسام مطالعات اجتماعی چهارم از انتشارات خیلی سبز برای آن‌ها کافی خواهد بود. این کتاب هر آن‌چه برای آمادگی دانش آموزان برای امتحانات لازم است را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

بهترین کتاب‌های جامع چهارم

علاوه بر کتاب‌هایی که به صورت تک به تک برای دروس مختلف منتشر شده‌اند، کتاب‌های جامعی نیز وجود دارند. این کتاب‌ها تمامی دروس را به صورت خلاصه پوشش می‌دهند و نکات مهم هر درس را به دانش آموزان یادآوری می‌کنند.

یکی از بهترین کتاب‌های جامع، کتاب درس پک از انتشارات مهر و ماه است. این کتاب دارای درسنامه حرفه‌ای و سوالات طبقه‌بندی شده برای تمام دروس است.

علاوه بر این شما می‌توانید از کتاب‌هایی مانند EQ جامع پرسمان چهارم، ماجراهای منو درسام جامع چهارم و IQ+ چهارم ابتدایی (برای دانش آموزان کوشا) استفاده کنید.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی کتاب‌های کمک درسی مناسب برای دانش آموزان پایه چهارم پرداختیم. کتاب‌های کمک درسی نقش بسیار پررنگی در موفقیت دانش آموزان دارند. بنابراین بهتر است برای آینده فرزندان خود سرمایه‌گذاری کرده و این کتاب‌ها را تهیه کنید.

خرید کتاب کمک درسی چهارم ممکن است برای برخی از افراد دشواری‌هایی را به همراه داشته باشد. زیرا برخی از کتاب فروشی‌ها ممکن است همه کتاب‌ها را نداشته باشند و یا فرصت مناسبی برای خرید حضوری از آن‌ها وجود نداشته باشد.

یکی از بهترین گزینه‌ها در این شرایط، خرید آنلاین است. فروشگاه آنلاین وطن بوک یک کتاب فروشی آنلاین و کامل است که تمامی کتاب‌های معرفی شده در این مقاله را می‌توانید از وب سایت این فروشگاه تهیه کنید.